Header

Ako na to?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE:

Mini Bio Záhradka pojme 50-55 litrov zeminy.  Je vyrobená z kvalitných materiálov s dlhou životnosťou. Rozmer nádoby je 75x35x35 cmSamozavlažovací systém s dvojitím dnom. Zásobník na vodu 12 litrov. Výšku opory pre rastliny môžete zvyšovať úmerne s rastom rastliny až do celkovej výšky 1,4 metraKolieska a madlo pre lepšiu manipuláciu.

Jednoduchý návod ako si na svojej terase či balkóne dopestovať svoju vlastnú zeleninu.

1. VÝBER SPRÁVNEHO MIESTA A RASTLÍN

Ako prvé sa rozhodnite aké rastliny chcete pestovať a v akom množstve. Podľa toho vyberte pre Mini Bio Záhradku správne miesto. Pre teplomilné rastliny ako rajčiny, papriky, baklažán vyberte slnečné miesto s minimálne 8 hodinami slnečného svetla. Miesto s čiastočným tieňom pre rastliny ako šalát, špenát, rukola, reďkovka a podobne.

2. VÝBER ZEMINY

Takmer každý záhradný substrát na pestovanie zeleniny bude pre použitie v Mini Bio Záhradke správny. Výhodou bude zemina s obsahom  perlitu alebo kokosového vlákna. Perlit substrát prevzdušňuje, stabilizuje vlhkosť, zlepšuje využívanie hnojív a tak prispieva k lepšej kondícii pestovaných rastlín. Samotný 40 litroví objem nádoby pohltí 50-55 litrov substrátu. Nádobu treba naplniť substrátom až po okraj. Hnojivá zamiešané v substráte sú v poriadku ale nenahrádzajú hnojenie ako také. Slúžia iba na úspešné zakorenenie rastlín a na výživu v prvých týždňoch rastu.

3. VÝBER HNOJIVA

Mini Bio Záhradka je vhodná na použitie akéhokoľvek typu hnojiva. Môžete si vybrať umelé aj organické hnojivá. Dôležité je aby hodnoty na etikete NPK boli v rozmedzí 5-15 (dusík-fosfor-draslík). Pri postupne rozpustných hnojivách môžete hnojivo zmiešať priamo do substrátom. Pri tekutých hnojivách aplikujte hnojivo spoločne s pravidelnou zálievkou.  Počas vegetačného obdobia už nepridávajte žiadne ďalšie hnojivo.

4. PESTOVANIE RASTLÍN

Pri pestovaní vo Vašej Mini Bio Záhradke môžete skúsiť všetko, čo Vás napadne. Môžete posadiť už pripravené planty alebo skúsiť pestovať rastliny priamo zo semienka. Pri rastlinách, ktoré sú jednoduchšie na rast, ako uhorky, tekvice, šaláty, reďkovky a podobne by to nemal byť žiadny problém. Neprepĺňajte Mini Bio Záhradku. Dodržiavajte odporúčané množstvo rastlín a hnojenia.

2 sadenice:
rajčina, paprika, baklažán, tekvica, …

4 sadenice:
kapia paprika, uhorka, cuketa, hokkaido, …

6 sadeníc:
brokolica, ružičkový kel, kapusta, karfiol, zeler, repa, bylinky, čili papričky, jahody, …

8 sadeníc:
fazuľa, pór, hlávkový šalát, zelený šalát, …

10 sadeníc:
cvikla, cibuľa, špenát, kaleráb, …

16 sadeníc:
reďkovka, mrkva, petržlen, hrach, …


INSTRUCTION SHEET-1

IMG_6987 IMG_6995IMG_6988 IMG_6991

IMG_2220  IMG_2247

Usmerňovače vody musia byť vytočené smerom hore, aby voda pri polievaní smerovala do zásobníka vody. Viď fotografie.

IMG_2224 IMG_2219

Usmerňovač vody v ľavo NESPRÁVNE v pravo SPRÁVNE.

 

Späť